BKM SPU NITRA - BKM Iskra Svit 63:39 (26:20)

Nitra: Foltín M. 27, Arpáš 14, Mihalik 12, Suláni 10

BKM SPU Nitra - MBK Victoria Žilina 73:66 (38:21)

Nitra: Foltín M. 22, Arpáš a Rosinský po 14, Suláni 10, Mihálik 8, Petrovič 5

Muži

BKM SPU Nitra - BK Slovenský orol Levoča 99:78 (53:40)

Nitra: Láštic 26, Mäsiar 25, Pondela 19, Lukniš 5, Medo 4 (Adámik 14, Vašš 4, Šedivý 2, Sáraz)

1.liga mužov pokračovala pod Zoborom zápasom Nitranov, ktorí hostili Levoču. Od úvodu stretnutia sa lepšie darilo domácemu celku. Zverenci Ľubomíra Urbana si postupne budovali náskok, ktorý udržali v polčase na rozdiel 13 bodov (53:40). Hosťom sa po výmene strát darilo zápas zdramatizovať. Hlavne zásluhou skúseného Lenárta sa dotiahli aj na rozdiel 4 bodov. O výhre Nitranov však rozhodla posledná štvrtina a skvelá nitrianska kulisa. Mladíci spod Zobora udržali vedenie pod kontrolou a hosťom uštedrili 20-bodové manko.

Ľubomír Urban (tréner Nitry): "Znovu sa potvrdilo to, čo sme zistili už v úvode prvoligovej súťaže. Na prvý pohľad družstvo, s takým nie príliš basketbalovým menom, prišlo a príjemne prekvapilo. Skutočne vedia hrať dobrý basketbal. Myslím si, že minimálne tri štvrtiny nám boli vyrovnaným súperom. Samozrejme fyzické sily postupne odchádzali. My sme na ten rozdiel využili trocha širšiu rotáciu. Hostia zanechali veľmi dobrý dojem a mali sme s nimi veľmi veľa práce. U nás sa opäť potvrdila slabina pod košom. Ak príde súper s pivotmi, ktorí majú výšku a hmotnosť, tak nám to robí problémy. U nás je jedniným porovnateľným hráčom s nimi Mäsiar, ktorý si však musel dávať pozor na fauly. Bol to dramatický zápas až dokonca aj napriek tomu, že sme vyhrali o 20 bodov."