Instagram: @bkmspunitra

bkmspunr@gmail.com

Nitrania s prvým víťazstvom

15.09.2018 23:02

Európska mládežnícka basketbalová liga (EYBL) má za sebou dva hracie dni, na turnaji kategórie „U14“ má BKM SPU Nitra zatiaľ na konte pred domácimi fanúšikmi jedno víťazstvo a jednu prehru.

štvrtok 13. septembra

BKM SPU Nitra – UKS Chromik Žary (Poľ.) 70:71 (17:18, 13:21, 21:19, 19:13)

Nitra: Urban 26, Valentíny 7, Kašper a Matejčík po 2, Broškovič 0 (Šimko 18, Kulčár 7, Kováčik 4, Varsík 3, Rumpík 1, Barina a Vizi 0)

Žary: Kub. Mysiorek 27, Kac. Mysiorek 25, Kowalczyk a Reczynski po 2, Jankowski 0 (Boczarski 9, Hoscilowicz 4, Burcon 2, Adamczewski, Hejmanowski, Kepinski a Korzeniowski 0)

TH: 24/9 – 15/6, Fauly: 14 – 23, Trojky: 1 – 5, Rozhodovali: Bara, Margala

Oxygen Orange 1 (Tal.) – FC Bayern Mníchov (Nem.) 90:60 (26:14, 18:16, 23:18, 23:12)

Oxygen: Pellizarri 16, Maiga 11, Munari 8, Fabris 4, Zilio 2 (Haidara 30, Asani 10, Sbrissa 7, Ipino 2, Fusti, Stevan a Zanetti 0)

Mníchov: Charčenkov 11, Cocič 10, Ströl 9, Brkic 5, Chen 0 (Spier 12, Von Holzschuher 11, Gross a Zubayr po 4, Lawrence 2, Haenhert a Pesič 0)

TH: 9/3 – 21/9, Fauly: 21 – 8, Trojky: 3 – 3, Rozhodovali: Bara, Margala

piatok 14. septembra

Kluž otvoril účinkovanie prvou stovkou na turnaji

Už od začiatku bolo vidieť, že Kluž je vyspelejším družstvom, čo sa odzrkadľovalo aj na palubovke. Rumunský celok otvoril stretnutie šnúrou desiatich bodov za sebou, čím udal tón zápasu. Súpera pustili k prvým bodom v zápase až v tretej minúte a prvú štvrtinu jasne ovládli – 34:8. V ďalšom priebehu sa obraz hry nezmenil, Kluž preukázal väčšie skúsenosti, hral s vysokým nasadením a po prvom polčase viedol 56:17.

Aj v druhom polčase pokračovala dominancia Rumunov, v záverečnej 10-minútovke padla prvá stovka na turnaji. Kluž tak otvoril účinkovanie na turnaji jasným víťazstvom 117:39 nad Vardarom Skopje.

KK Vardar Skopje (Mac.) – Kluž Napoča (Rum.) 39:117 (8:34, 9:22, 12:25, 10:36)

Skopje: Velichkovski 14, Bundovski 6, Šačirovikj, Todorovski a Trajkovski 0 (Ivanovski 5, Jakimov, Petruševski a Stojkovikj po 4, Sapranovski 2, Lukanovski a Zupčevikj 0)

Kluž: Somačescu 20, Georgešcu 16, Hanga 14, Ciortea a Valeanu po 8 (Nistor 13, Bobos, Boldan a Bota po 9, Cupsa 8, Laslo 3, Costin 0)

TH: 31/11 – 16/7, Fauly: 13 – 22, Trojky: 0 – 0, Rozhodovali: Jančár, Ryban

Žary s druhou výhrou

Poľský zástupca nadviazal na výkon z úvodného dňa, vďaka rýchlemu tempu sa takmer okamžite ujal vedenia 7:0. Hráči Flashu prepadávali v obrane, preto už po piatich minútach prehrávali dvojciferným rozdielom – 6:16. Do konca prvej 10-minútovky sa ich manko navýšilo na dvanásť bodov – 11:23. V druhej perióde bol priebeh o čosi vyrovnanejší, ale Žary bezpečne kontrolovali zápas. Mimoriadne produktívny bol hlavne Mysiorik. Aj s jeho prispením viedol poľský tím po polčase 51:30.

Druhý polčas bol takmer identický, Belehrad totiž nedokázal nájsť adekvátnu odpoveď na hru súpera. Krátkodobo sa dostali k tlaku, ale k obratu napokon neprišli. Chromik si vybojoval na turnaji druhé víťazstvo, Belehrad zdolali 81:61.

KK Flash Belehrad (Srb.) – UKS Chromik Žary (Poľ.) 61:81 (11:23, 19:28, 15:19, 16:11)

Flash: Zečevič 14, Levičanin 14, Pejovič 6, Pasovski a Rončevič po 4 (Živkovič 4, Banič, Marjanovič, Petrovič a Simeunovič po 2, Aleksandrov a Bezanič 0)

Žary: Kub. Mysiorek 25, Kac. Mysiorek 19, Reczynski 5, Burcon a Kowalczyk po 2 (Kepinski 10, Jankowski 6, Boczarski a Hejmanowski po 4, Adamczewski 3, Hoscilowicz 1, Korzeniowski 0)

TH: 9/2 – 38/17, Fauly: 24 – 15, Trojky: 1 – 6, Rozhodovali: Zajačik, Ryban

Bayern ukázal úplne inú tvár

Aktívnejšie začalo USK, ale postupne si vedenie vybojoval ich súper. Prvá štvrtina však bola  vyrovnaná, o čosi lepšie dopadla pre Bayern – 13:10. Mníchovčania však v ďalšom priebehu zvýšili obrátky, hrali kolektívnejšie a výsledkom toho bol dvojciferný náskok po prvom polčase – 37:21.

Nič nezmenila ani polčasová prestávka, „Bavori“ mali stretnutie jasne vo svojej moci, vedenie dokázali ešte navyšovať až do momentu, keď už bolo o dueli rozhodnuté. V poslednej štvrtine sa tak už iba dohrávalo, priestor dostali všetci hráči z lavičky. Bayern Mníchov tak odčinil zaváhanie zo štvrtku, USK Praha zdolali 79:42.

USK Praha (ČR) – FC Bayern Mníchov (Nem.) 42:79 (10:13, 11:24, 11:21, 10:21)

Praha: Látal 11, Douša 8, Klein a Matuška po 6, Navrátil 4 (Štefl 4, Poriazov 3, Bokondas, Kopic, Štefl, Večerka a Vejdovec 0)

Mníchov: Ströl 14, Brkic a Cocič po 10, Chen a Spier po 4 (Lawrence 9, Charčenkov a Von Holzschuher po 7, Zubayr 6, Gross 4, Haenhert a Pesič po 2)

TH: 5/1 – 17/8, Fauly: 11 – 9, Trojky: 3 – 3, Rozhodovali: Zajačik, Jančár

Beko vybavilo zápas za niekoľko minút

Balkánske derby začalo lepšie pre hráčov Beka, Pešič sa vo veľkej miere postaral o to, že jeho tím viedol rýchlo 14:4. Potom sa dostalo k slovu aj Skopje, ktoré sa chytilo strelecky a manko dokázalo takmer kompletne stiahnuť. Po prvej štvrtine tak prehrávali len 17:22. Lenže druhá 10-minútovka bola pre nich doslova pohromou, Srbi zaznamenali neuveriteľnú 32-bodovú šnúru a zápas „vybavili“ za niekoľko momentov. Po prvých dvoch štvrtinách viedlo Beko 54:21.

Druhý polčas tak bol len o tom, akým konečným skóre dopadne stretnutie. Rovnomerný priestor dostali všetci hráči na súpiskách. Beko Belehrad odštartovalo turnaj triumfom 76:45.

KK Vardar Skopje (Mac.) – BC Beko Belehrad (Srb.) 45:76 (17:22, 4:32, 10:14, 14:8)

Skopje: Bundovski 7, Todorovski 5, Šačirovkij a Stojkovikj po 4 (Petruševski 8, Trajkovski 7, Ivanovski 4, Mladenovski a Zupčevikj po 2, Jakimov a Sapranovski 0)

Beko: Pešič 15, Petrolekas 14, Peškarevič 8, Mijatovič 6, Srdanovič 0 (Mitrovič 16, Juroševič 9, Rastko 4, Jovanovič a Sudar po 2, Gujič a Mitič 0)

TH: 19/7 – 30/14, Fauly: 19 – 19, Trojky: 2 – 0, Rozhodovali: Dujava, Ryban

Oxygen s druhou stovkou na turnaji

Oxygen využil ponúknutú výhodu, od prvých minút využíval výškovú prevahu, skrz Maigu viedli už v šiestej minúte 20:10. Ofenzívne predstavenie talianskeho celku pokračovalo, do konca prvej periódy upravili skóre duelu na 29:14. Aj v druhej štvrtine bol badateľný rozdiel, do polčasu bol náskok 27-bodový (55:27).

Po prestávke nepoľavil taliansky celok z tempa, naopak ešte ho navýšil. Výsledkom nebola len badateľná dominancia na palubovke, ale vo výške skóre. Oxygen napokon prekonal aj hranicu 100 bodov, Flash Belehrad zdolal 102:41.

Oxygen Orange 1 (Tal.) – KK Flash Belehrad (Srb.) 102:41 (29:14, 26:14, 28:2, 19:11)

Oxygen: Maiga 22, Pellizarri 15, Asani 8, Zilio 5, Zanetti 2 (Haidara 18, Munari 16, Ipino a Sbrissa po 5, Fabris 4, Stevan 2, Fusti 0)

Flash: Zečevič 19, Levičanin 6, Pejovič 5, Pasovski a Rončevič 0 (Aleksandrov 4, Petrovič 3, Bezanič a Marjanovič po 2, Banič a Živkovič 0)

TH: 15/7 – 10/4, Fauly: 18 – 14, Trojky: 5 – 1, Rozhodovali: Bara, Margala

Nitrania sa dočkali prvého triumfu

Domáci tím nezačal práve najlepšie, až priveľa voľného priestoru nechával Somačescovi, ktorý ponúknuté šance využíval. Nitranom zväzovala ruky nervozita a veľký počet stratených lôpt, ale manko dokázali veľmi rýchlo zmazať. Vďačiť za to mohli hlavne Valentínymu a nedisciplinovanosti Klužu, prvá štvrtina tak skončila 20:17 pre BKM. V druhej štvrtine boli sily vyrovnané, oba tímy robili mnoho chýb. Rumunský tím sa však dostal do menšieho trháku, do šatní šiel za stavu 37:31 v ich prospech.

V druhom polčase sa pritvrdilo a pridalo na nervozite. Viac z toho paradoxne ťažila Nitra, do poslednej štvrtiny sa išlo za vyrovnaného stavu – 48:48. Domáci celkom sa dokázal po dlhej dobe dostať do vedenia, ktoré v závere už nepustil z rúk. Kluž síce nepovedala v koncovke posledné slovo, keď 101 sekúnd pred koncom vyrovnala, ale obrat sa im už nepodaril. Za Nitru totiž v správnom momente potiahli Šimko s Urbanom, ktorí napokon vybojovali pre svoj tím cennú výhru. Kluž sa napokon podarilo zdolať 66:60.

Kluž Napoča (Rum.) – BKM SPU Nitra 60:66 (17:20, 20:11, 11:17, 12:18)

Kluž: Somačescu 32, Ciortea 4, Cupsa 3, Boldan 1, Bota 0 (Georgešcu 11, Hanga 6, Valeanu 3, Laslo a Nistor 0)

Nitra: Šimko 19, Urban 14, Kulčár 5, Broškovič 3, Kašper 2 (Valentíny 13, Kováčik 8, Matejčík a Varšík po 1)

TH: 12/6 – 34/20, Fauly: 27 – 12, Trojky: 4 – 2, Rozhodovali: Margala, Dujava

Autor: Michal Duchovič